museum-digitalТернопільська область
CTRL + Y
ru

Кременецький краєзнавчий музей

О музее

Кременецький краєзнавчий музей - науковий і культурно-освітній заклад, який збирає, зберігає, вивчає і популяризує різноманітні матеріали про природу, історію і культуру північних районів Тернопільської області, що входила в минулому в Кременецький повіт. Виник у 1937 р., спочатку називався Muzeum Ziemi Krzemienieckiej im. Willibalda Besera, був складовою Кременецького ліцею і знаходився в одному з корпусів цього навчального закладу, у 1939 р. став самостійною установою, у 1950 р. перенесений у нинішнє приміщення, яке раніше займала Волинська духовна консисторія.
У музеї зібрано близько 65 тис. експонатів, що висвітлюють природу, матеріальну й духовну культуру, етнографічні особливості Південно-Західної Волині.
Тут є цікаві ентомологічні, палеонтологічні, археологічні, нумізматичні колекції, старовинна зброя, предмети побуту, вироби майстрів народної творчості, першодруки творів польського поета Ю. Словацького, особисті речі українського композитора М. Вериківського, полотна Ж. Сафанова, А. Лазарчука, В. Галімського та інших відомих митців.
Експозиція музею, розгорнута в 10 залах, докладно розповідає про природу, істориччне минуле й сучасне життя краю. В одному із залів висвітлюється перебування на Кременеччині восени 1846р. Т. Шевченка і вшановування тут його пам'яті. Відвідувачі мають змогу побачити справжню кольчугу руського воїна, середньовічні мечі, рідкісні стародруки, українські грошові знаки епохи революції 1917-1920 рр., ознайомитися з матеріалами про перебування в Кременці М. Костомарова, Лесі Українки, М. Коцюбинського та інших видатних людей.
У науковій бібліотеці музею є бл. 12 тис. книг, у т.ч. чимало рідкісних видань.

  • Недоступно для людей с ограниченными возможностями
  • Фотографии разрешены
  • Гардеробная отсутствует
  • Камеры хранения отсутствуют
  • Музейный магазин отсутствует
  • Музейное кафе отсутствует
  • Комната матери и ребёнка недоступна

Время работы

Понедельник
Вторник
Среда
Четверг
Пятница
Суббота
Воскресенье

[Состояние информации: ]